Badanie OCT – Tomografia siatkówki

Pobierz skierowanie na badanie OCT

Tomograf TOPCON 3D – OCT 1000 ? to najnowocześniejsze urządzenie do diagnostyki siatkówki oka- umożliwia wykonywanie trójwymiarowego skanu. Unikalne połączenie w jednym aparacie funkcji funduskamery non- mydriatic i OCT umożliwia dokładną lokalizację przekroju względem obrazu dna oka i daje pełną informację o siatkówce.

Wykonujemy takie badania jak:

  • wykonywanie wysokiej rozdzielczości (12,3 mp) zdjęć dna oka
  • trójwymiarowe skany OCT 3D
  • możliwość fotografii przedniego odcinka
  • moduł jaskrowy
  • wizualizację przekroju przez wybrane fragmenty dna oka ? pomoc w diagnostyce, monitorowaniu przebiegu choroby
  • analizę tarczy nerwu wzrokowego
  • możliwość monitorowania zmian jaskrowych
  • wykrywanie zmian grubości siatkówki

OCT plamki żółtej – umożliwia dokładną analizę plamki źółtej, siatkówki wraz z przekrojem jej warst i obrazem dna oka uzyskanym z wysokiej jakości zdjęć funduskamery. Jest podstawą w diagnozowaniu i przebiegu zmian chorobowych siatkówki , zwyrodnienia plamki żółtej ? AMD, retinopatii cukrzycowej, otworów w plamce, obrzęku plamki oraz innych schorzeń .

Dzięki analizie trendów RNFL można śledzić przebieg choroby. Kolejne skany obrazują historię zmian chorobowych w czasie.

W niektórych przypadkach wskazane jest zakropienie oczu w związku z czym pacjent nie może prowadzić pojazdu po wykonaniu badania.

 

OCT moduł jaskrowy – dzięki trójwymiarowemu skanowaniu wykonujemy badania tarczy nerwu wzrokowego wraz z pomiarami i analizą m.in.: grubości włókien nerwowych siatkówki. Dzięki badaniu możliwa jest diagnoza wczesnego stanu chorobowego. Podobnie jak w leczeniu schorzeń siatkówki moduł RNFL pozwala na śledzenie zmian chrobowych w czasie.

OCT ? przedni odcinek oka. Wykonywana jest fotografia przedniego odcinka oka. Analizowany jest promień krzywizny rogówki i rozkład promienia krzywizny. Wykonywany jest pomiar grubości rogówki w każdym miejscu jej średnicy. Dzięki analizie przedniego odcinka możemy również zmierzyć kąt przesączania, czyli kąt tęczówkowo-rogówkowy. Jest to struktura odpowiedzialna za odpływ cieczy wodnistej z komory przedniej oka. Wszelkie patologie anatomiczne, zamknięcie kąta lub jego zawężenie powodują utrudniony odpływ i narastanie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Dzięki trójwymiarowemu skanowi soczewki oka możliwa jest jej analiza.

Funduskamera pozwala na wykonywanie wysokiej jakości kolorowych zdjęć dna oka Wysoka rozdzielczość zapewnia przejrzysty i szczegółowy widok  pełnego obrazu dna oka od nerwu wzrokowego do przyciemnionego chorego miejsca. Analiza wyników pozwala na rozpoznanie chorobowe siatkówki i nerwu wzrokowego.

WYBRANE BADANIE TOMOGRAFEM OCT W JAKOŚCI 3D WRAZ Z OPISEM LEKARZA

PEŁNA DIAGNOSTYKA OKA

OCT PLAMKI | OCT TARCZY NERWU | KĄTA PRZESĄCZANIA

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

TOMOGRAF OCT 3D

BADANIA OD 79ZŁ