Visioffice2

Visioffice2 to specjalistyczne urządzenie produkowane przez firmę Essilor, które służy do mierzenia parametrów soczewek okularowych tzw. wideocentracja która pozwala na indywidualne dostosowanie punktów skupienia na soczewkach korekcyjnych. Pozwala ono zmierzyć wysokość źrenic, a także odległość soczewki okularowej od powierzchni oka.

Żeby soczewka była jeszcze bardziej dopasowana do indywidualnych potrzeb urządzenie mierzy także odległość soczewki okularowej od środka obrotu oka. Badanie Visioffice 2 pozwala również zbadać kąt pantoskopowy, kąt oprawy, wielkość tarczy i odległość pomiędzy soczewkami.

Badanie wskazuje także zachowania wzrokowe takie jak współczynnik głowa-oczy co oznacza, że jesteśmy w stanie dokładnie ustalić parametry czy dana osoba częściej porusza głową w kierunku punktu obserwacyjnego, czy też szuka go bardziej gałkami ocznymi.

Urządzenie określa też oko dominujące i uwzględnia zapotrzebowanie odległości do czytania i pracy np. przed ekranem komputera.

 

Oprócz pomiarów VisiOffice2 posiada oprogramowanie pozwalające na przystępną prezentację różnych typów soczewek okularowych, oraz porównania właściwości soczewek progresywnych.

Precyzyjne pomiary jakie umożliwia to urządzenie są pomocne przy stosowaniu wszystkich soczewek.

Dodatkową funkcją jet możliwość wykonywania zdjęć w wysokiej rozdzielczości, co jest pomocne przy doborze opraw okularowych. 

Czy wiesz że…?

Gotowe soczewki nigdy nie mają jednakowych właściwości optycznych – są optymalnie dostosowane dla danej osoby.

System Visioffice pomaga wybrać odpowiednie soczewki w kilku prostych krokach:

1. W szczególności przeznaczony jest do precyzyjnego dopasowania soczewek progresywnych do danej oprawy i wykonania soczewki specjalnie dla ciebie, również do tzw. małych opraw.

2. Urządzenie dopasowuje soczewki z użyciem testu i kwestionariusza.
fotografuje lub filmuje twój wygląd w różnych oprawkach pomagając w ich wyborze.

3. Wykonuje pomiar zachowań wzrokowych i określa twój współczynnik ruchów głowa/oczy w celu skalkulowania i wykonania soczewek aby sprostać specyfice zachowań.

4. Prezentuje wszystkie kategorie soczewek tj. typ, materiały z jakich są wykonane, powłoki jakie są naniesione na soczewkach oraz barwienia soczewek.

5. Prezentuje symulację widzenia obrazu w wybranych przez ciebie soczewkach.

6. Porównuje różne soczewki o tych samych wartościach – mocach, w zależności od ich właściwości – grubości i ciężaru.

Wykorzystujemy najlepsze marki soczewek

Czym są okulary progresywne?

Okulary progresywne po czterdziestym roku życia u większości osób zaczynają się problemy z widzeniem przedmiotów z bliska, jest to związane z naturalnym procesem starzenia się oczu. Niezbędne staje się wtedy używanie okularów do czytania. Wygodniejszym i bardzo nowoczesnym rozwiązaniem są okulary progresywne, które są wielofunkcyjne i można je używać do wszystkich odległości, w okularach progresywnych można swobodnie się poruszać, jeździć samochodem, jak również wykonywać inne czynności dnia codziennego, np. czytanie, praca przy komputerze, szydełkowanie itp. Polecane dla osób aktywnych ceniących sobie komfort.