Szkła progresywne próbne to nasze indywidualne określenie.

Jesteśmy producentem szkieł korekcyjnych opartych na Amerykańskiej technologii Optical Dynamics.

Marka ta z powodzeniem produkuje szkła progresywne dla klientów z całego świata.

Co to są szkła progresywne ?

Szkła progresywne – to trzy rodzaje soczewek w jednych okularach.

Obecnie są to najlepsze, najnowocześniejsze rozwiązania do korekcji wzroku po 40 ?tym roku życia.

Okulary progresywne zapewniają komfortowe widzenie na każdą odległość.

Jak działają okulary progresywne?

Kiedy zaczynamy mieć problemy ze wzrokiem, zwykle umawiamy się na wizytę do lekarza okulisty lub do poradni okulistycznej, kiedy pacjent otrzymuje wypisaną przez lekarza receptę ma zaznaczoną korekcję wzroku DAL lub BLIŻ, ale często korekcja jest i do DALI i do BLIŻY, wnioskując wiemy, że będzie trzeba nosić dwie pary okularów. To wiąże się z ciągłym szukaniem drugiej pary, jest to niewygodne i uciążliwe. Pojawiło się idealne rozwiązanie ? to Okulary Progresywne. Przeznaczone są na konkretne potrzeby dla konkretnej osoby, właśnie dla Ciebie, w zależności czy jesteś kierowcą, informatykiem, sprzedawcą , sportowcem – mają pasować jak idealne buty lub garnitur. Dodatkowo Art Optyk umożliwia przetestowanie takiego rozwiązania poprzez okulary progresywne próbne.

Okulary dwuogniskowe czy okulary progresywne?

Okulary dwuogniskowe są to okulary, w których na soczewkach widać wyraźną linię podziału, w rezultacie jest to na dzisiejsze czasy mało estetyczne, a także zdradzają wiek użytkownika. Oczy odczuwają szybciej zmęczenie, odczuwalny jest również dyskomfort przejść między dalą i bliżą. Z pewnością też dużą wadą okularów dwuogniskowych jest brak patrzenia na odległości pośrednie. Patrząc na obecne rozwiązania optyki, najwygodniejszą formą są okulary progresywne, dopasowane do indywidualnej potrzeby pacjenta, są to okulary ciągłego noszenia . Mając problemy z czytaniem książki lub prowadzeniem samochodu, kiedy nie widzisz wyraźnie godziny na zegarku, wtedy najlepszą inwestycją będą właśnie okulary progresywne dopasowane do Ciebie, polecane zwykle z filtrem UV i antyrefleksem.

Okulary progresywne zalety i wady

Zalety okularów progresywnych :
– nie trzeba zmieniać okularów do czytania na okulary do patrzenia w dal oraz odległości pośrednie,
– zapewniają komfort widzenia,
– idealne patrzenie na różne odległości również pośrednie,
– płynność przechodzenia wzroku między dalą i bliżą,
– posiadają powłoki antyrefleksyjne zapobiegające odbiciom świetlnym, szybki okres adaptacji trwający od kilku godzin do 2 tygodni,
– gwarancja dobrego samopoczucia i ostrego widzenia.

Wady okularów progresywnych:
– wadą okularów progresywnych jest ich wysoka cena kształtująca się od 400 zł w górę,
– różnice w korekcji między dalą i bliżą nie powinny być zbyt duże ( zwykle lekarz proponuje zapoznanie się z okularami progresywnymi przepisując receptę)
– okularów progresywnych nie powinny nosić osoby które mają zaćmę lub jaskrę.

Szkła progresywne próbne

Istnieje możliwość zakupu próbnych szkieł progresywnych w cenie 50zł za parę. Od szkieł właściwych różni je brak powłok uszlachetniających. Posiadają szeroki kanał progresji i są szkłami asferycznymi o indeksie 1,56 (szkła cieńsze o 25% od standardowych). W przypadku chęci zakupienia właściwych szkieł progresywnych (z powłokami uszlachetniającymi) – o dłuższej żywotności, koszt szkieł próbnych zostanie odliczony od ceny. Oferta ważna tylko w przypadku zakupu dowolnej oprawki.

Technologia produkcji szkieł przez Art Optyk Tychy stosowana jest również przez najlepsza Klinikę oczną w USA – Bascom Palmer na Florydzie.
Posiadamy jedyne laboratorium wykorzystujące Amerykańską nanotechnologię w Polsce -szkła produkowane w technologii ?free -form? nie powodują tzw. ?efektu pływania obrazu? podczas patrzenia na rożne odległości.
Koszt szkieł o podobnych parametrach firm konkurencyjnych jest nawet do 50% wyższy. Produkujemy szkła zarówno przezroczyste jak i fotochromowe kolorowe które ściemniają się również w samochodzie. Oprócz standardowych kolorów szkieł fotochromowych – szare i brązowe produkujemy szkła niebieskie, zielone, czerwone, pomarańczowe i żółte.

Optymalizacja soczewek progresywnych

Optymalizacja soczewek progresywnych w/g parametrów użytkownika uwzględnia wartości takie jak: rozstaw źrenic, kąt pantoskopowy, vertex (odległość soczewki od rogówki), kąt krzywizny oprawy oraz jej wielkość. Dzięki systemowi Visioffice 2 optymalizujemy soczewki m.in.: Szajna , JZO, Essilor, Hoya, Rodenstock i inne, które uwzględniają wszystkie parametry z recepty  Parametry soczewki i oprawy i dzięki ich uwzględnieniu w zaawansowanych obliczeniach określane są indywidualnie dla każdego użytkownika. Na podstawie powyższych pomiarów produkowane są soczewki o najlepszych właściwościach dla ich użytkownika.