Laser mikropulsowy PASCAL Synthesis?

Laserowanie siatkówki oka – Fotokoagulacja mikropulsami

Laser siatkówki oka mikropulsami –  wykonuje się w celu leczenia schorzeń takich jak obrzęk plamki żółtej czy retinopatii cukrzycowej.

W zależności od stopnia rozwoju schorzenia lekarz okulista na konsultacji decyduje o konieczności wykonania zabiegu oraz o ilości sesji które muszą zostać wykonane żeby osiągnąć zadowalający efekt leczenia.

Dzięki najnowszym urządzeniom diagnostycznym dokładnie wiemy jakie są postępy rozwoju schorzenia, a także jakie są efekty leczenia laserem mikropulsowym.

W odróżnieniu od innych laserów nasze urządzenie daje znacznie lepsze efekty leczenia, zabiegi są bezpieczne i bezbolesne.

Czas trwania zabiegu sprowadza się do kilku minut i nie ma konieczności pozostawania przez pacjenta na dłuższej obserwacji.

Pacjent może samodzielnie wrócić do domu samochodem bez pomocy innych osób (nie występuje tzw. efekt olśnienia).

Mikropulsowa fotokoagulacja siatkówki – laseroterapia siatkówki mikropulsami lasera

Zastosowanie mikropulsów w laseroterapii siatkówki pozwoliło na bezpieczne stosowanie leczenia laserowego w schorzeniach, w których stosowanie zabiegów laserowych było do tej pory obarczone ryzykiem lub wręcz przeciwskazane.

Mikropulsowa fotokoagulacja laserowa jest najnowszą metodą leczenia schorzeń siatkówki.

Aplikowana wiązka lasera nie jest ciągła tak jak w przypadku tradycyjnej fotokoagulacji, a jak jej sama nazwa wskazuje występują tu mikro impakty.

W przerwach pomiędzy kolejnymi emisjami, tkanka ulega schłodzeniu, dzięki temu podczas zabiegu nie dochodzi do termicznego uszkodzenia tkanki.

Terapię mikropulsową stosuje się w następujących schorzeniach:

  • Obrzęk plamki w przebiegu zakrzepów ? RVO (zamknięcia żyły środkowej siatkówki ? CRVO lub jej gałęzi ? BRVO)
  • Centralna retinopatia surowicza ? CSR (Central Serous Retinopathy)
  • Cukrzycowy obrzęk plamki – DME (Diabetic Macular Edema)
  • Jaskra zdiagnozowana na wczesnym etapie

W zależności od postaci choroby (jaskra z zamkniętym lub otwartym kątem) stosujemy rożne metody leczenia.

Celem leczenia jaskry jest zatrzymanie postępu choroby, co tej pory najczęściej wiązało się to z dożywotnim przyjmowaniem leków.

Służą do tego również zabiegi laserowe (selektywna trabekuloplastyka laserowa SLT, mikropulsowa trabekuloplastyka laserowa (MLT) , irydektomia laserowa, irydoplastyka laserowa).

Diagnostyka

Podstawowe badania diagnostyczne takie jak Badanie dna oka oraz Badanie OCT Tomografem komputerowym.

Wykazują one zmiany i schorzenia w narządzie wzroku pacjenta, dzięki nim jeśli zachodzi taka potrzeba lekarz okulista stwierdza konieczność dalszego leczenia.

Efekty leczenia

W załączniku PDF podajemy przykład leczenia pacjenta z obrzękiem plamki po 4 miesiącach od zabiegu – zobacz jak działa laseroterapia siatkówki.

leczenie obrzęku plamki

Przełomowa Technika

Laser wykorzystuje 3 przełomowe z punktu widzenia technologii oraz efektywności leczenia techniki sterowania energią dostarczaną w postaci precyzyjnego promienia laserowego do oka.

  • Endpoint Management
  • Multi-fiber Beam
  • PSLT – Pattern Scanning Laser Trabeculoplasty

Laser PASCAL 577 jest w pełni zintegrowanym urządzeniem zaprojektowanym w celu leczenia chorób siatkówki, który zapewnia szybsze, precyzyjne i bezpieczne leczenie dzięki zastosowaniu techniki definiowanych przez operatora układów impaktów w postaci kwadratów, oktantów, łuków, okręgów lub w postaci pojedynczego impaktu. Maksymalnie laser może wykonać do 56 impaktów w czasie krótszym niż 620 ms.

Ulepszony proces leczenia i krótszy czas trwania sesji daje wymierne korzyści dla pacjenta.

Dzięki metodzie skaningowej – czas trwania zabiegu jest około 5 razy krótszy niż w przypadku tradycyjnej fotokoagulacji siatkówki,

znacząco krótszy czas zabiegu przekłada się na znacznie większy komfort pacjenta.

Laser siatkówki oka w naszej placówce to najlepszy wybór dla osób z okolic miast takich jak Tychy, Mikołów, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Chorzów, Bytom, Żory, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Skoczów, Bielsko-Biała, Ustroń, Wisła, Węgierska Górka, Milówka, Szczyrk, Żywiec, Pszczyna, Kobiór, Czechowice-Dziedzice, Bieruń, Lędziny, Oświęcim, Sosnowiec, Będzin, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry , Katowice, Mysłowice, Jaworzno, Częstochowa oraz innych miast z obrębu województwa Śląskiego, a także graniczących miast z województwa Małopolskiego.

W tych okolicach zabieg laserowania wykonujemy możliwie najtaniej, aby przekonać pacjentów do tej metody leczenia schorzeń.

Laser siatkówki oka w naszej placówce podejmują się najlepsi lekarze z tej dziedziny ze sporym doświadczeniem.

Poza pracą w naszej poradni okulistycznej lekarze pełnią dyżury również w szpitalach oraz innych uznawanych placówkach medycznych.

#laserowaniesiatkówkiśląsk #laseroterapiamikropulsowa #laserowaniesiatkówkioka #laserowanieoka #laseroka #laseroterapiamikropulsowa #laseroterapia #retinopatiacukrzycowa #obrzękplamkiżółtej #laserowanieśląsk #laserpascal #pascalsynthesis