Zabieg mikropulsami lasera PASCAL Synthesis®

Laser fotokoagulacyjny

Laser PASCAL 577 jest w pełni zintegrowanym urządzeniem zaprojektowanym w celu leczenia chorób siatkówki, który zapewnia szybsze, precyzyjne i bezpieczne leczenie dzięki zastosowaniu techniki definiowanych przez operatora układów impaktów w postaci kwadratów, oktantów, łuków, okręgów lub w postaci pojedynczego impaktu. Maksymalnie laser może wykonać do 56 impaktów w czasie krótszym niż 620 ms.

Przełomowa Technika

Laser wykorzystuje 3 przełomowe z punktu widzenia technologii oraz efektywności leczenia techniki sterowania energią dostarczaną w postaci precyzyjnego promienia laserowego do oka.

1.Technologia Endpoint Management

Dzięki technologii EpM kształt impaktów laserowych możemy dostosować w zależności od potrzeb z wybranego szablonu. Ich wykorzystanie ułatwia, przyspiesza i zapewnia lepszy efekt również w trudnych przypadkach koagulacji uszkodzeń siatkówki.

Moduł EpM - podobnie jak funkcja mikropulsów, umożliwia sterowanie mocą i czasem ekspozycji lasera w celu optymalizacji efektu terapeutycznego. Moduł umożliwia m.in. laserowanie centrum plamki (CSR), może być wykorzystywany w DME, BRVO, CRVO.

PASCAL stanowi milowy krok w technologii leczenia okulistycznego.

Najlepsi lekarze wybierają PASCAL ze względu na zaawansowaną technologię, łatwość użycia i doskonałe wyniki kliniczne. Technologia lasera skanującego wzorce EpM zrewolucjonizowała okulistyczną fotokoagulację laserową, oferując szybsze, wysokiej jakości zabiegi i większy komfort pacjenta.

Obecnie technologia laserowa PASCAL jest najbardziej zaufaną technologią laserową wśród okulistów na całym świecie. Opracowana we współpracy z Uniwersytetem Stanforda metoda fotokoagulacji PASCAL leczy zaburzenia siatkówki i jaskry przy użyciu pojedynczego miejsca lub zestawu wzorów/szablonów wybranych przez lekarza.

Co najważniejsze, laser został zaprojektowany, aby zapewnić większe bezpieczeństwo, kontrolę i elastyczność przy mniejszym dyskomforcie i większej skuteczności dla pacjentów.

2.PASCAL SYNTHESIS Multi-fiber beam

Pattern Scanning Laser (PASCAL) może być wykorzystywany w celu przeprowadzenia każdego leczenia fotokoagulacją laserową, również typu Grid i Focal, także pojedynczym ogniskiem, na przednim i tylnym odcinku gałki ocznej.

Doskonała technologia i wkład ekspertów klinicznych zaowocowały systemem laserowym, który leczy pacjentów szybciej, bezpieczniej i skuteczniej, przy mniejszym dyskomforcie. Najlepsze narzędzie dla Ciebie, najlepsze leczenie dla Twoich pacjentów.

Opatentowane wieloświatłowodowe wiązki lasera zapewniają łatwiejsze do zogniskowania spoty. Lekarze używający lasera PASCAL twierdzą, że prawdopodobieństwo oparzenia podczas fotokoagulacji jest mniejsze niż w konkurencyjnych laserach. Wynika to głównie z tego, że użyto kilku światłowodów do różnych wielkości spotów ogniska.

Technologia PASCAL opiera się na wielowłóknowych wiązkach (multi-fiber beam), która ma równomierną dystrybucję energii i jest bardziej skupiona w pojedynczych ogniskach.

W profilu wiązki lasera PASCAL nie występuje zjawisko gorących punktów tzw."hot spotów", co daje mu ogromną przewagę nad innymi urządzeniami wykonującymi zabiegi laserem.

3.MODUŁ PSLT

(Pattern Scanning Laser Trabeculoplasty - Trabekuloplastyka laserowa), służy wykonywaniu zabiegu obniżającego ciśnienie w gałce ocznej poprzez działanie poniżej progu koagulacji na obszar beleczkowania (trabecular meshwork) analogicznie jak w procedurze SLT.

W procedurze PSLT laser automatycznie układa szablon o wymiarach 3x13 punktów o średnicy 100 mikrometrów o regulowanej krzywiźnie automatycznie przesuwając obszar do kolejnej strefy, co znacznie ułatwia i przyspiesza zabieg oraz czyni go bezpieczniejszym i efektywniejszym minimalizując ryzyko nałożenia lub pominięcia impaktów.

 

Ulepszony proces leczenia i krótszy czas trwania sesji

daje wymierne korzyści tak dla pacjenta, jak i lekarza.

Dzięki metodzie skaningowej - czas trwania zabiegu jest około

5 razy krótszy niż w przypadku tradycyjnej fotokoagulacji siatkówki, znacząco krótszy czas zabiegu przekłada się na :

 • Znacznie większy komfort pacjenta
 • Znacznie mniejsze zmęczenie lekarza

Dzięki krótkotrwałym impaktom uzyskujemy znacznie korzystniejszy efekt leczniczy.

Impakty o dużej mocy (lecz niższej niż w zwykłym laserze) energii przekładają się na :

 • znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia bólu
 • znacznie mniejsze ryzyko powikłań, np. obrzęk plamki
 • możliwość wykonania zabiegu PRP w mniejszej ilości sesji
 • lepszy finalny efekt leczniczy

  REJESTRACJA INTERNETOWA

  Jeśli chcesz umówić się na wizytę lub badania wypełnij poniższy formularz,
  a my oddzwonimy do Ciebie z informacją o wolnych terminach.